Wycieczka busem do Anglii - tania i wygodna metoda podróżowania

Od czasu dołączenia przez Polskę do Unii Europejskiej znacznie wzrosła liczba osób, które wyjeżdżają na Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy, edukacji w dziedzinach, które w kraju zdobyły sobie jeszcze należytej popularności, i w wielu innych celach. Na szczęście, możliwości komfortowego podróżowania do Anglii i z powrotem są obecnie znacznie szersze, niż jeszcze kilka lat temu. Wśród nich z pewnością godną uwagi jest opcja jazdy busem, pozbawiona wielu wad, właściwych innym środkom transportu.

Wyjazd do Anglii - jak można się tam dostać?

Polacy wciąż poszukują najbardziej efektywnych sposobów dotarcia na Wyspy, wyjeżdżając tam nie tylko w nadziei na zarobek. Niektórzy decydują się na wyjazd do Anglii, by odwiedzić mieszkającą tam rodzinę, lub też by dopełnić formalności związanych z rejestracją działalności gospodarczej na Wyspach. Ciągle nie brakuje też osób pozostających pod wpływem nieopartego uroku ojczyzny Szekspira i Dickensa, które pragną zobaczyć jej muzea, zabytki czy przyrodę. 

Ze względu na przynależność Polski do UE, obywatele naszego kraju mają nieograniczony dostęp do prawa pobytu w Anglii w okresie do 90 dni, jak również dowolnego poruszania się po jej obszarze, bez konieczności informowania o tym jakichkolwiek Urzędów. Ale czym najlepiej tam dotrzeć, by podróż przyniosła maksimum zadowolenia, a minimum niedogodności? Wiele pasażerskich linii samolotowych oferuje przeloty na Wyspy Brytyjskie, które mogą okazać się opłacalnym wyjściem, o ile kupimy zniżkowy bilet z dużym wyprzedzeniem, a lot samolotem to dla nas dobry wybór.

Innym środkiem transportu, na który decyduje się część wyjeżdżających do Anglii osób, może być własny samochód. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na długość całej trasy konieczne będą przystanki w znajdującej się na niej krajach, a nawet z ich uwzględnieniem jest to wyzwanie raczej dla doświadczonych kierowców. Samą przeprawę na wyspę można wówczas odbyć promem lub Eurotunelem. Możliwy jest również przejazd do Londynu pociągiem, choć niestety nie bez przesiadek, które dotyczą także osób, wybierających wyruszenie w trasę autokarem. Czy to już wszystko, co mamy do wyboru, zamierzając odwiedzić Wyspy Brytyjskie? Na szczęście nie - od niedawna część przewoźników udostępnia podróżującym również busy do Anglii.

czytaj więcej

Busy do Anglii - ich zalety i warunki podróżowania

Przewozy busami to nowatorski, wygodny sposób pokonywania niemałej odległości, jaka dzieli nasz kraj od Wysp Brytyjskich. Unikalne rozwiązania, jakie proponują przewoźnicy w tym zakresie swoim pasażerom, mają na celu uczynienie podróży maksymalnie komfortową oraz znaczne skrócenie jej czasu. Busy do Anglii to wysokiej klasy pojazdy, poddawane niezbędnym przeglądom technicznym, by zyskać pewność, że całość przejazdu odbędzie się bez zbędnych niespodzianek. 

speed bus

Przewozy do Anglii

Kierowcy, których zadaniem jest sprawne dotarcie do celu oraz zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom, pracują w systemie zmianowym, co gwarantuje, że za kierownicą busa przez cały czas znajduje się osoba wypoczęta i zdolna do skupienia uwagi na drodze. Jazda busem do Anglii obejmuje również niezbędne przystanki, które pozwalają pasażerom dotrzeć na miejsce w jak najlepszej formie, by od pierwszych chwil rozpocząć eksplorację tego fascynującego kraju. Osoby, które decydują się na ten model podróży, mogą najczęściej liczyć na atrakcyjne promocje cenowe przewoźników. Jednak nawet w sytuacji, gdy koszt biletu nie zostaje w żaden sposób obniżony, i tak wypada konkurencyjnie w porównaniu do innych środków transportu. 

Co więcej, busy do Anglii posiadają w pełni wyposażone wnętrza, w których znajdują się wygodne siedzenia z zagłówkami, dostęp do gniazdka, które pozwoli na naładowanie telefonu bądź komputera, oraz Internet Wi-Fi, by pasażerowie mogli wykorzystać tę długą trasę jak najbardziej produktywnie. Ponadto jazda busem do Anglii na ogół trwa o kilka godzin krócej, niż autokarem, a część przewoźników oferuje dodatkowo usługę dowożenia pasażerów pod wskazany adres, co bywa nieocenione w pierwszych chwilach w nieznanym kraju. Busy do Angli to również znakomity sposób, by dostarczyć prezenty mieszkającej tam rodzinie - przewoźnicy zajmują się również przewozem paczek różnej wielkości.

Przewaga busów nad innymi środkami transportu

Podróż do Anglii, w którą wyruszamy własnym samochodem, z pewnością daje korzyści w postaci swobody poruszania się po kraju. Nie należy przy tym zapominać, że Anglia należy do mniejszości krajów, w których obowiązuje lewostronny ruch drogowy, co może się okazać problematyczne dla nieprzyzwyczajonych do niego osób, a przy tym nie zostało uwzględnione w konstrukcji samochodów jeżdżących po polskich drogach. Korzystanie z metody transportu, jaką są busy do Anglii, eliminuje konieczność zachowania nieustannej uważności, na którą narzekają kierowcy, stanowi również oszczędność z uwagi na wysokie ceny benzyny lub gazu, których trzeba będzie spalić niemałą ilość, by dotrzeć na Wyspy.

Busy do Anglii mogą stanowić korzystną propozycję dla osób, które zmagają się z lękiem przez lataniem samolotem, lub z różnych względów zdrowotnych muszą unikać tej metody podróżowania. Oczywiście, osoby cierpiące na problemy z krążeniem żylnym powinny unikać także długiego siedzenia w niezmienionej pozycji, więc przed wyruszeniem w podróż busem istotne będzie, by upewniły się u przewoźnika, z jaką częstotliwością przewidywane są przystanki. Kolejnym polem, na którym busy wypadają korzystniej, niż wykupienie biletu lotniczego, jest kwestia rozmiaru dopuszczalnego bagażu, za który nie trzeba dopłacać. W większości busów możemy liczyć na możliwość przewozu w luku bagażowym walizek czy toreb o wadze do kilkudziesięciu kilogramów, co w przypadku wielu linii lotniczych wiązałoby się z dodatkową opłatą za bagaż rejestrowany.

zamów busa